IRC Sibiu
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Romania, CHAT, IRC SIBIU.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 V for Vendetta

In jos 
AutorMesaj
Da3m0n2
Users
Da3m0n2


Posts : 17
Join date : 22/03/2012
Location : Mars

V for Vendetta Empty
MesajSubiect: V for Vendetta   V for Vendetta EmptyJoi Mar 22 2012, 05:49

Multi probabil au "auzit" deja de el, destui cred ca l-au vazut.. acu' cam cati l-au inteles? Smile

Un film (cam tot asa) mai vechi de prin 2005 futuristic si distopic, mi se pare tocmai potrivit pentru timpurile noastre; Povestea unui individ si ideea lui:

Citat :
Amintiţi-vă, amintiţi-vă de 5 noiembrie, de Complotul Prafului de Puşcă. Nu găsesc niciun motiv pentru care Complotul Prafului de Puşcă ar trebui uitat. Dar cum rămâne cu omul? Ştiu că numele lui era Guy Fawkes şi ştiu că în 1605 a încercat să zboare în aer Palatul Parlamentului. Dar cine era el cu adevărat? Cum era el? Ni se spune să ne amintim idea, nu omul, pentru că un om poate da greş. Poate fi prins, poate fi omorât şi uitat, dar patru sute de ani mai târziu, o idee poate încă să schimbe lumea. Am intrat în contact direct cu puterea ideilor, am văzut oameni omorând în numele ei, şi murind pentru a o apăra... dar nu poţi săruta o idee, nu o poţi atinge, nu o poţi îmbrăţişa... ideiile nu sângerează, nu simt durerea, nu iubesc... Şi nu mi-e dor de o idee, ci de un om... Un om care m-a făcut să îmi amintesc de 5 noiembrie. Un om pe care nu îl voi uita niciodată.


Google it!
Sus In jos
http://hellirc.org
 
V for Vendetta
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
IRC Sibiu :: Divertisment :: Filme-
Mergi direct la: